Hranie sa a zábava nie je len pre deti a malé ratolesti. Prečo by sa museli hrať len deti? Ak sme dospelí, môžete sa hrať tiež. Nie je to zakázané. Byť človekom znamená učiť sa, tvoriť, zabávať sa a skúmať svet okolo nás. Hranie máme v sebe od malička. V detstve sme sa veľa hrali s hračkami, skladali kocky, hrali sa s bábikami alebo autíčkami. Zostáva to v nás aj v dospelosti. Len to akosi potláčame. Nemusí tomu byť tak. Niektoré profesie si vyžadujú neustálu kreativitu dospelých aj v pracovnom živote. Hranie sa v dospelosti prináša veľa pozitív. Na tie by sme nemali zabúdať ani, keď sme dospelí.
Pri hre sme kreatívny, rozvíja sa nám fantázia. Nie je to strata času. Pozitívom hraní hier a zabávaní sa aj v dospelosti je v tom, že si nájdete čas len pre seba. Hier poznáme veľa. Má veľa podôb. Rozlišuje hry externé a interné. Môžu to byť hry, ktoré sa hrajú vonku na ihrisku alebo aj hry, ktoré viete vykonávať doma v rodinnom prostredí. Hra má vždy začiatok a koniec. Hranie predstavuje formu uvoľnenia, sústredenia na niečo iné, ako sú bežné povinnosti. Pri hre zabúdame na čas. Každú hru, ktorú vykonávame, robíme dobrovoľne a bez nátlaku, či povinnosti.
Je to forma zábavy a relaxu. Musíme dodržiavať isté pravidlá hry. Môžeme sa hrať sami alebo aj s ostatnými členmi našej rodiny. Hry pre jednotlivcov si viete zahrať sami. Máte svoju hru pod kontrolou. Pri hre s ostatnými členmi rodiny dodržiavate postupnosť hrania, kto je na rade, napríklad v hádzaní kockou. Hry v skupine sa nazývajú aj spoločenské hry. Na trhu existuje množstvo rôznych spoločenských hier od výmyslu sveta. V mnohých je princíp hry podobný. Kocky a figúrky k nim patria. Hrať sa môžete akokoľvek. Existuje množstvo hier, pri ktorých môžete stráviť svoj voľný čas. Či ste dieťa, mladý alebo už dospelý, stále máte čas na zabavenie sa a zahranie si nejakej svojej obľúbenej hry.